Магьосникът Йозил препарира Наполи (видео)

Арсенал победи с 2:0 Наполи и записа втори успех в група "F" на Шампионската лига. Месут Йозил отново беше над всички и отбеляза първия си гол за английския тим, а освен това асистира за гола на Оливие Жиру. Гостите нямаха много шансове на "Емиратс", макар че след почивката направиха опит да се противопоставят на отбора на Венгер. "Топчиите" вече са едноличен лидер в групата с 6 точки, а Наполи остана с 3, колкото има и Борусия (Дортмунд).

Венгер, който пое "топчиите" на 1 октомври 1996 година, заложи на върха на атаката на Оливие Жиру, а най-близо до французина играеха Месут Йозил и Тома Росицки.

Гостите от Неапол бяха без Гонсало Игуаин. Вместо аржентинеца в предни позиции започна Горан Пандев, подпомаган от Хосе Кайехон, Марек Хамшик и Лоренцо Инсинье.

"Артилеристите" започнаха много силно и още от началото обсадиха вратата на Пепе Рейна. След няколко опасни атаки логично се стигна и до откриването на резултата. Това стана в 8-ата минута, когато Аарън Рамзи намери непокрития Йозил и германският национал перфектно засече топката в горния десен ъгъл на вратата, отбелязвайки дебютния си гол за тима от Северен Лондон.

Домакините продължиха да атакуват все така така настървено и в 15-ата минута вече имаха аванс от два гола. Този път попадението бе дело на Жиру, който се възползва от пас на Йозил. Цялата атака започна от грешка при изнасянето на топката от страна на гостите и светкавична контра.

В минутите след втория гол Наполи се опита да изнесе играта в по-предни позиции, но единствената по-интересна ситуация пред вратата на Войчех Шчесни бе един удар с глава на Мигел Бритос. Арсенал отговори с шут на Матийо Фламини, който бе блокиран от бранител на гостите.

В началото на второто полувреме Томаш Росицки пропусна да реши всичко с трети гол за Арсенал. Лондончани контролираха събитията на терена, а Рафаел Бенитес потърси повече острота в атака с включването на Дрис Мертенс на мястото на Пандев. Италианците заиграха по-добре, но все така не успяваха да излязат на чиста позиция.                                                                                                                                                                                                                      Защитникът Лоран Косиелни беше близо до това да направи победата на Арсенал класическа, но Рейна спаси негов удар от няколко метра.

Като цяло домакините демонстрираха отличен футбол срещу силен съперник и феновете им могат с оптимизъм да чакат следващите мачове, а Наполи заличи добрите впечатления от представянето си от началото на сезона.

АРСЕНАЛ - НАПОЛИ 2:0 (2:0)

1:0 Йозил (8)
2:0 Жиру (15)                                                                                                                                                                                                                                            МИНУТА ПО МИНУТА