Феноменални голове и драма в дербито на Торино (видео+галерия)

Италианският шампион Ювентус нокаутира Торино в градското дерби от 13-ия кръг на Серия "А" с гол две секунди преди края. Артуро Видал от дузпа откри в 15-ата минута. Бруно Перес със страхотен гол изравни в 23-ата минута, а Андреа Пирло в 93-ата минута с бомбен шут от близо 30 метра донесе трите точки на Старата госпожа.
Домакините играха последните 15 минути с човек по-малко след червен картон на Стефан Лихщтайнер.

Капитанът Джанлуиджи Буфон остана извън състава поради травма, като Марко Сторари бе на неговото място. Масимилиано Алегри заложи на най-доброто сред полевите играчи, като Карлос Тевес и Фернандо Йоренте бяха в атака.
Бившите нападатели на Юве Амаури и Фабио Куалярела водеха атаката на Торо.
След равностойно начало шампионите стигнаха до гол.
Ювентус - Торино 2:1 Андреа Пирло изпълни пряк свободен удар в 13-ата минута, но Омар Ел Кадури игра с ръка на стената. Орсато показа бялата точка и Видал отбеляза. Реферът преповтори дузпата, тъй като доста играчи влязоха в наказателното поле, но чилиеца бе точен и при втория опит.

Изведнъж в 23-ата минута Бруно Перес вкара феноменален гол. Бразилецът тръгна с топката почти от своето наказателно поле, след което на скорост преодоля няколко футболисти на Юве и със страхотен шут прати топката в мрежата с рикошет в гредата.
24-годишният играч пробяха 78 метра с топката в крака преди да разстреля Сторари от 13 метра с 97 км. в час. Интересното е, че това бе първи гол за "биковете" в дербито от 2002 година, след като последните десет сблъсъка имаха девет загуби и едно равенство 0:0.

Ювентус - Торино 2:1 До края на първата част Юве пропусна да вкара нов гол чрез Тевес и Видал.

Второто полувреме започна с положение за домакините, но Леонардо Бонучи стреля в аут. При светкавична контраатака Торо пропусна да поведе, след като Куалярела удари дясната греда след подаване на Амаури.

Играчите на Масимилиано Алегри търсеха победата, а при смяната на Куалярела с Марсело Ларондо тифозите на "бианконерите" го изпратиха с аплодисменти, въпреки че по време на двубоя го освиркваха.

Ювентус - Торино 2:1 В 75-ата минута попадение на Видал бе отменено поради засада. 120-секунди по-късно Стефан Лихщтайнер бе изгонен за втори жълт картон. Последваха няколко пропуска на гостите, които не завършиха с гол добри контраатаки.

Така се стигна до третата минута на продължението, когато Бенаси загуби топката, а фаул не бе свирен. Видал намери Пирло, който от 27 метра фронтално срещу Жиле прати топката в долния ляв ъгъл и взриви трибуните на "Ювентус Стадиум".
Победата е седма поред в дербито на Торино за Юве и общо 25-а поред в Серия "А" на своя стадион, което е абсолютен рекорд в калчото.
Успехът е № 70 от 164 мача в Серия "А" между градските съперници срещу 49 за Торо, а равенствата са 46-