Фиорентина помете Каляри (видео)

Отборът на Фиорентина разгроми с 4:0 като гост Каляри в мач от 13-ия кръг на италианската Серия "А". Матиас Фернандес даде аванс на "виолетовите" в резултата в 17-ата минута от фаул, при който вратарят на Каляри Алесио Краньо се намеси много неубедително. Десет минути след почивката чилийският халф реализира второто си попадение в мача, този път с великолепен удар по земя извън наказателното поле, като топката се оплете в долния десен ъгъл на вратата на Краньо. В 69-ата минута Марио Гомес вкара първия си гол от 259 дни, след като бе изведен очи в очи с Краньо и с лекота го преодоля, правейки резултата 0:3. Четвъртия гол за тима на Винченцо Монтела вкара колумбийската звезда Хуан Куадрадо, който също се озова сам срещу Краньо и хладнокръвно насочи топката в мрежата.

Фиорентина заема осмо място в класирането с 19 точки, докато воденият от Зденек Земан Каляри е 16-и с 11. Тази вечер лидерът в класирането Ювентус (имащ 31 точки в актива си) излиза срещу Торино в градското дерби, а вторият в подреждането Рома приема Интер.