Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Ман Сити измести Саутхамптън от второто място и се доближи до Челси (видео)

Шампионът Манчестър Сити победи с 3:0 Саутхамптън, нанасяйки първа загуба на "светците" на техния "Сейнт Мери". С успеха "гражданите" изместиха днешния си съперник от второто място и се доближиха на шест точки зад лидера Челси, който вчера направи грешна стъпка срещу Съндърланд. Туре Яя (51'), Франк Лампард (80') и Гаел Клиши (88') оформиха класиката, а гостите доиграха срещата с девет човека, след като Еляким Мангала бе изгонен в 74-ата минута, а в самия край капитанът Венсан Компани напусна принудително терена заради контузия.

Стивън Дейвис се завърна в титулярния състав на "светците", след като се възстанови от контузия, а Шейн Лонг остана на резервната скамейка за началото и се появи в игра след почивката.

Четири промени пък бе направил Мануел Пелегрини. Пабло Сабалета, Туре Яя, Фернандиньо и Стеван Йоветич започнаха за шампионите.

Серхио Агуеро бе подкосен от Жозе Фонте в наказателното поле след десетина минути игра, но вместо да посочи бялата точка, главният рефер Майк Джоунс показа жълт картон на аржентинеца за симулация.

В 21-ата домакините пропуснаха страхотна възможност да поведат в резултата, след като отбраната на Сити изпусна Пеле, но той не успя да реагира добре и да нанесе голов удар. Харт отклони топката, която стигна до Стивън Дейвис. Последният стреля силно по земя, но стражът на гостите успя да избие с една ръка. След половин час игра Йоветич стреля силно отляво, топката мина между краката на Фрейзър Фостър, но след това Тоби Алдервейрелд изчисти от голлинията.

В  51-ата минута Туре Яя изведе гостите напред, след като получи от Агуеро на границата на наказателното поле и стреля. Топката рикошира леко в крака на Алдервейрелд и влезе до лявата греда на вратата на Форстър.

Агуеро и Навас пропуснаха по една добра ситуация да увеличат преднината на Сити, а в 74-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Еляким Мангала получи втори жълт картон заради нарушение срещу откъсващия се Шейн Лонг.

Въпреки това "гражданите" стигнаха до втори гол, с който решиха всичко в своя полза. Джеймс Милнър изнесе бързо топката при една контра на гостите, след което пусна към Лампард, който от границата на наказателното поле простреля Форстър. Малко след това Агуеро бе изведен сам срещу стража на "светците", но така и не успя да го преодолее.

Две минути преди края нова мълниеносна контра донесе трети гол в актива на Манчестър Сити. Лампард намери Агуеро отляво, а той центрира много добре към Клиши в наказателното поле. От няколко метра французинът стреля в далечния ъгъл - 0:3.

Гостите трябваше да доиграят срещата с девет човека, след като капитанът Венсан Компани напусна преждевременно терена с контузия.

С успеха Манчестър Сити се изкачи на второ място, на точка пред Саутхамптън. "Гражданите" изостават на шест точки от лидера Челси.