Атлетико спечели в сянката на инцидентите

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид надигра с 2:0 гостуващия Депортиво Ла Коруня в обедна среща от 13-ия кръг на Примера. Мачът премина под знака на ужасяващите сблъсъци между ултраси преди мача, като един човек е в клинична смърт, а още 11 са ранени. От Професионалната футболна лига поискаха да отложат срещата, но това се оказало невъзможно. Иначе попаденията днес бяха дело на Саул (43) и Арда Туран (55). Атлети временно се изкачи на второ място и доближи лидера Реал Мадрид.

Антоан Гризман получи шанс за изява до Марио Манджукич при постройка 4-4-2. Виктор Фернандес подреди 5-3-2 с двама традиционни нападатели - Елдер Пощига и Иван Кавалейро.

В осмата минута Манджукич удари греда след центриране на Коке. Хърватинът беше сам, но изстрелът му с глава нямаше достатъчно прецизност. "Рохибланкос" търсеха празни пространства пред Фабрисио Агосто, но трудно ги намираха. Шампионите опитваха разнообразни нападения, но точния последен пас и шута ги нямаше.

Традиционно "дюшекчиите" се измъкнаха по своя начин - след статично положение. В 43-ата минута Коке центрира от фаул, Манджукич продължи и Саул реализира от малкото наказателно поле - 1:0.

В 48-ата минута вратарят на гостите от "Риасор" Фабрисио излезе наразчетено, след което Манджукич не беше точен с глава. В 55-ата домакините успяха да удвоят. Коке центрира от корнер, Пощига изби към Арда, който не стреля добре, но Модибо Диаките игра с топката и я насочи към мрежата.

И след почивката липсваха интересните моменти пред вратите. Кристиан Родригес и Алесио Черчи получиха възможност да покажат качества. В 81-ата Лукчо имаше шанс за трети гол, но пропусна. В крайна сметка двубоят завърши 2:0.

Снимки: Getty Images/Guliver