Добруджа 07 излезе начело в Суперлигата след 3:0 над КВК Габрово

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) излезе начело в Суперлигата на България, след като записа 6-а победа. Момчетата на треньора Мирослав Живков се наложиха вкъщи над КВК Габрово с 3:0 (25:18, 25:21, 27:25) в последен мач от 7-ия кръг, игран тази вечер пред около 800 зрители в зала "Добротица".

Така добричлии се изкачиха на първото място във временното класиране с 18 точки след 6 победи и 1 загуба, на две точки пред 2-ия Монтана и три пред 3-ия Пирин (Разлог). Отборът на КВК Габрово пък остана на предпоследното 9-то място със само две спечелени точки, но без победа до сега, 6 загуби и мач по-малко. В следващия 8-ми кръг Добруджа 07 гостува на Миньор (Перник), а габровци са отново гости, но този път на Левски Боол в дербито на аутсайдерите. Срещите са в събота (6 декември) съответно от 17,00 и 18,30 часа.

Въпреки тригеймовата победа волейболистите на Добруджа не извоюваха лесно успеха, като гостите от Габрово се опитваха всякак да бъдат равностойни и на моменти домакините бяха в критична ситуация. Така във втората част габровци оказваха отпор до 20:20, след което две последователни грешки позволиха на домакините да вземат аванс и да затворят гейма в своя полза при 25:21. В третата част габровци продължиха с отпора си, като бяха равностоен съперник на домакините, а играта вървеше точка за точка до последно. В решаващия момент обаче, след равенството 24:24, волейболистите от Добруджа показаха класата си, намериха сили да надделеят и затвориха мача с чиста победа след 27:25.