Атлетик Билбао продължи добрата серия

Отборът на Атлетик Билбао пречупи като гост с 2:1 Хетафе в среща от 13-ия кръг на Ла Лига. Микел Сан Хосе даде аванс на баските в 36-ата минута. В самия край паднаха два гола. В 90-ата минута първо Бенят удвои, а в ответната атака Анхел Лафита намали. "Рохибланкос" изковаха четвърта победа от пет двубоя в шампионата и запазиха деветата позиция.

Гостите от "Сан Мамес" установиха териториален превес през първата част и бяха пълни господари с топка в краката. В 13-ата минута Висенте Гуаита улови след опасно центриране на Микел Рико. В 16-ата Ариц Адурис получи далечен пас и стреля неточно от въздуха.

В 31-ата Гуаита отново се намеси точно след остро подаване на Адурис. В 36-ата тимът на Ернесто Валверде откри резултата. Бенят Ечебария центрира от корнер и Микел Сан Хосе отбеляза с глава на първа греда.

Втората част започна с превъзходно положение за "сините". В 50-ата минута Алваро Аройо центрира отдясно, Баба Диавара стреля акробатично и Горка Ираисос  се прояви прекрасно. В 61-ата Горка пак беше на мястото си с две спасявания.

В 71-ата минута в игра се появи халфът на кастилци Педро Леон, комуто беше забранено да играе в последните месеци. В 79-ата Ираисос спаси след интересно насочване на Анхел Лафита. В 85-ата Сан Хосе можеше да реши срещата с втори свой идентичен гол, но стреля с глава в аут.

В 90-ата Бенят сякаш сложи точка с хубаво изпълнение от фаул. Баският халф стреля ниско покрай стената, като останаха съмнения за засада на Адурис, който замахна, но не игра с топката. В ответната атака "червено-белите" допуснаха лек гол. Оскар де Маркос позволи топката да бъде центрирана и оставеният сам Лафита вкара с глава - 1:2. Домакините дори получиха шанс за изравняване, но Ираисос спаси с една ръка изстрел с глава на Емилиано Васкес.

Снимки: "Ел Корео"