И Йънг Бойс не пощади Слован (видео)

Йънг Бойс направи голяма крачка към следващата фаза на Лига Европа. Швейцарският тим спечели с 3:1 гостуването си на аутсайдера в група "I" Слован (Братислава) и събра 9 точки. В последния кръг тимът от Берн е домакин на Спарта (Прага) и има нужда от задължителна победа, за да заеме едно от първите две места в крайното класиране.

Бившият нападател на Пари Сен Жермен Гийом Оаро откри от дузпа за Йънг Бойс в 9-ата минута, но малко по-късно Сейдуба Сумах изравни. Това бе единствената добра новина за словаците в мача. В 18-ата минута японецът Юя Кубо отблизо възстанови аванса на гостите, а отново той беше точен в средата на втората част отново той беше точен след пас на Сутер и затвърди успеха на Йън Бойс.

Слован остана без спечелена точка в груповата фаза. Единственият друг отбор с 5 загуби от 5 мача е Металист (Харков).

СЛОВАН (БРАТИСЛАВА) - ЙЪНГ БОЙС 1:3 (1:2)
0:1 Оаро (9) д.
1:1 Сумах (11)