Незаслужен успех върна Сити от отвъдното и спря серията на Байерн (видео)

Манчестър Сити запази реални шансове за продължаване на осминафиналите в Шампионската лига, след като стигна до малко незаслужена победа с 3:2 при домакинството си на Байерн (Мюнхен) в среща от Група "Е". До 85-ата минута английският първенец губеше с 1:2, но две фрапантни грешки на Чаби Алонсо и Жером Боатенг позволиха на Серхио Агуеро да обърне резултата до 3:2. Аржентинецът реализира и първия гол в 21-ата минута от дузпа, като за нарушение срещу него Меди Бенатия беше изгонен с директен червен картон. Поражението е първо за баварския гранд от началото на сезона във всички турнири изобщо, но те е без значение в ШЛ, тъй като отборът вече си беше гарантирал първото място. Така вече Сити, Рома и ЦСКА (Москва) имат по 5 точки и в последния кръг ще определят кой от тях ще продължи напред в турнира, кой ще се прехвърли в Лига Европа като трети и кой ще отпадне. След две седмици тимът на Мануел Пелегрини гостува във Вечния град, а руснаците ще пътуват до Мюнхен. При ново равенство в точките между тези три тима ще се гледат показателите от преките двубои. Преди година пак Сити и пак с 3:2 нанесе първото поражение над Байерн за сезона.

Логиката днес обаче не предвещаваше такъв финал. Германците можеха да открият още в 9-ата минута, когато Джо Харт показа отличен рефлекс и спаси изстрела на Себастиан Роде, който излезе сам срещу него. В 20-ата минута силен изстрел Роберт Левандовски беше париран от бранител, след което последва светкавична контраатака на домакините, при която Агуеро излезе сам срещу Нойер и беше посечен от Бенатия в наказателното поле - дузпа с червен картон. Кун реализира от 11-те метра и даде аванс на своите - 1:0. Това принуди Пеп да извади Роде и да вкара нов централен защитник в лицето на Данте.

Независимо обаче че останаха с човек по-малко, футболистите на Джосеп Гуардиола веднага овладяха играта и до края на полувремето обърнаха резултата в своя полза. В 40-ата минута празнуващият своя 33-и рожден ден Чаби Алонсо хитро матира Харт от фал, а в последната секунда за тази част Левандовски насочи топката в мрежата с рамо.

След почивката домакините бяха като гипсирани и Байерн разиграваше спокойно. Дори се стигна до момент, в който владеенето на топката беше 63%:37% в полза на останалите с 10 души баварци.

Минутите изтичаха, а Манчестър Сити изглеждаше безпомощно. Така се стигна до нетипична грешка на Алонсо в 85-ата минута, когато той сгреши при подаване и Агуеро веднага се възползва, вкарвайки за 2:2.

Драмата стана пълна в първата минута на продължението, когато Жером Боатенг също се издъни при елементарна топка и Агуеро пак наказа Нойер, останал сам срещу него - 3:2.

По-рано тази вечер ЦСКА (Москва) и Рома завършиха 1:1.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - БАЙЕРН 3:2
1:0 Агуеро (21-дузпа)
1:1 Алонсо (40)
1:2 Левандовски (45)
2:2 Агуеро (85)
3:2 Агуеро (90)