Олимпик Марсилия се върна на върха (видео)

Олимпик Марсилия се изкачи отново на първо място в генералното класиране на френското първенство по футбол, след като стигна до пълен обрат в самия край на мача срещу Бордо и спечели с 3:1.

Томас Туре се възползва от контраатака на Бордо в 55-та минута, когато получи топката от Никола Морис-Белай и не сгреши, след като беше оставен сам срещу вратаря на марсилците. Те обаче отговориха много скоро. Само пет минути след попадението на Туре, Дмитрий Пайе центрира от десния фланг и Марио Лемина засече топката в мрежата на Седрик Карасо за 1:1.

Олимпик Марсилия беше по-добрият отбор след двата гола и заслужено стигна до успеха, след като Андре-Пиер Жиняк засече центриране от корнер на Пайе с глава в 85-та минута. Един гол добави и Миши Бачуай, който оформи крайното 3:1 в заключителните секунди на редовното време.

Олимпик Марсилия е лидер след 14 кръга, докато Пари Сен Жермен, победил с 3:2 Мец, изостава само с една точка на втората позиция. Трети е Олимпик Лион, а Бордо е на четвърто място.