Бенитес - Земан 3:3

Отборът на Наполи завърши 3:3 с Каляри в един зрелищен мач на "Сан Паоло". Момчетата на Рафаел Бенитес водеха първо с 2:0, а след това и с 3:2, но така и не съумяха да запазят своя аванс, а зрителите в Неапол видяха голям двубой. Гонсало Игуаин и Гьокхан Инлер дадоха аванс на домакините до 30-ата минута. Последваха обаче силни минути на гостите - Виктор Ибарбо и изигралият отличен мач Диего Фариас направиха 2:2 до началото на второто полувреме.

След това "адзурите" се хвърлиха на нов щурм и това доведе до трети гол във вратата на Алесио Краньо в 62-ата минута. Автор на попадението стана Джонатан де Гузман. След около пет минути обаче Фариас за втори път попари Рафаел Кабрал и фиксира крайния резултат - 3:3. Загубените две точки отдалечават Наполи от върха - 22 точки срещу 28 за Рома и 31 за шампиона Ювентус.