Селта регистрира едва второ поражение

Отборът на Райо Валекано надви с 1:0 Селта в обеден мач от 12-ия кръг на Примера дивисион. Алберто Буено отбеляза единствения гол в 20-ата минута. "Небесносините", играещи днес със зелени екипи, създадоха доста положения, но се провалиха пред гола.

Първият опасен удар дойде от Хоакин Ларивей в 17-ата минута. Две минути по-късно Роберто Трасорас стреля опасно, но Серхио Алварес улови. В 20-ата "пчеличките" откриха резултата: Гаел Какута центрира и Алберто Буено вкара с глава. В 24-ата галиският тим отговори с изстрел на Нолито. В 34-ата Михаел Крон-Дели нацели гредата, а след това Аугусто Фернандес не можа да преодолее Кристиан Алварес. В 41-ата Ларивей не можа да уцели вратата след изпълнение с глава.

В 54-ата Андреу Фонтас нямаше късмет да изравни, след като неговият удар с глава срещна гредата. Тимът на Едуардо Берисо заслужаваше да изравни, но изпусна много възможности. В 64-ата и Райо имаше изгоден шанс, но Абдулае не беше точен с глава. В 78-ата Какута не игра съсредоточено.

В крайна сметка тимът от "Балаидос" допусна едва втора загуба в Примера и остава на седма позиция.