Безмилостен Ювентус оскуба "орлите" насред Рим (видео)

Шампионът Ювентус разгроми Лацио с 3:0 при гостуването с в Рим в 12-ия кръг на Серия "А". Два гола на Пол Погба и един на Карлос Тевес донесоха убедителния успех на "старата госпожа". Интрига в двубоя имаше до първия гол, отбелязан от Погба в 25-ата минута. След това Юве тотално доминираше и през второто полувреме довърши съперника си.

Лацио вече е в серия от цели 20 мача без победа над Ювентус за първенство. За последно "орлите" спечелиха през 2003 година.

Шампионите се нуждаеха от победа, за да си върнат аванса пред преследвача Рома, който надви Аталанта с 2:1 като гост и се изравни по точки с "бианконерите". В същото време Лацио заемаше 4-о място във временното класиане. При успех момчетата на Стефано Пиоли поне временно щяха изместят третия Наполи.

В стартовия състава на Юве след контузия се завърна Андреа Пирло. Той действаше в средата на терена с Пол Погба и Клаудио Маркизио. В атака наставникът Масимилиано Алегри заложи на Фернандо Йоренте, на когото от втора позиция помагаха Роберто Перейра и Карлос Тевес.

Атаката на Лацио се водеше от ветерана Мирослав Клозе, а по двата фланга нападаха Антонио Кандрева и Балде Кейта, който наскоро претърпя автомобилна катастрофа.

Началните миннути бяха равностойни, като Лацио беше по-агресивният отбор, но не можа да застраши сериозно Джанлуиджи Буфон. Първият по-опасен удар към една от двете врати отправи Тевес, но топката мина на сантиметри от гредата. Малко след това Роберто Перейра слаломира между няколко бранители на домакините, но си поведе дълго топката и тя излезе в аут.

В средата на полувремето скоростна контра на Юве завърши с пас на Тевес към Погба и гол на французина. Това попадение отне увереността на футболистите на Лацио, които все по-често грешаха. До почивката единствените възможности за гол пред домакините бяха удар на Кандрева от фаул, който изби, и един неточен шут на Кейта.

През второто полувреме шампионите не оставиха съмнение в по-високата си класа. След пас на Маркизио Тевес направи резултата 0:2 и до голяма степен отчая домакините. Третият гол не закъсня, а негов автор бе отново Погба, който получи пас от Перейра и не остави шансове на Маркети.

В 70-ата минута реферът Антонио дамато изгони Симоне Падоин от Юве с втори жълт картон, но решението му беше малко пресилено. Лацио се активизира и имаше няколко възможности поне за почетен гол, но Буфон спаси удари на Кандрева и резервата Фелипе Андерсон. "Бианконерите" пък можеха да направят успеха си още по-убедителен, но Маркети изби силен шут на младата надежда на Ювентус Федерико Матиело.