Краснодар шокира Миланов и ЦСКА (М) с два светкавични гола (видео)

Отборът на Краснодар надви с 2:1 като домакин шампиона ЦСКА (Москва) в мач от Премиер Лигата на Русия. Краснодарци шокираха съперника си с два светкавични гола в 4-ата и 6-ата минута. Автор и на двете попадения бе бразилският нападател Ари, като за втория гол му асистира бившият играч на Левски Жоао Жоазиньо. "Армейците" отговориха с гол на Роман Ерьоменко в 14-ата минута, но до края на срещата така и не съумяха да се доберат поне до равенство.

Титуляр за ЦСКА (Москва) бе българският халф Георги Миланов. Той остана на терена до 65-ата минута, когато бе сменен от Александърс Цауня.

Поражението остави "армейците" на 7 точки зад лидера в класирането Зенит, но авансът на питерци на върха пред столичани може да стане 10 точки още днес, след двубоя на водача в подреждането с Кубан. В същото време, Краснодар изпревари ЦСКА (Москва) и се настани на втората позиция с 27 точки - 5 по-малко от Зенит. Георги Миланов и компания са трети с 25 точки.