Дубъл на Рууни носи победа на Англия в Глазгоу (видео)

Нападателят на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни се отчете с два гола при победата на Англия над Шотландия с 3:1 в Глазгоу в контролна среща и вече има 46 попадения за националния отбор. Рууни изпревари Джими Грейвс в класация на топстрелците на Англия и вече заема трето място в нея. Само три гола делят нападателя от върха, който се заема от сър Боби Чарлтън с 49. На второто място е Гари Линекер с 48.

Халфът на Арсенал Алекс Окслейд-Чембърлейн откри за "трите лъва" в 32-ата минута. Едва 120 секунди бяха изминали от началото на втората част, когато Рууни удвои резултата. Домакините стигнаха до почетен гол в 83-ата минута, когато защитникът на Хъл Сити Андрю Робъртсън намали, но само две минути по-късно Уейн Рууни отбеляза втория си гол и оформи крайния резултат.

Така Англия постигна шеста поредна победа. Такава серия не е еимало от 2006 г.