Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Марек с разгромна втора загуба в ШЛ - 0:3 от Ястрежебски Венгел (ГАЛЕРИЯ)

Волейболният първенец на България Марек Юнион Ивкони (Дупница) допусна втора поредна загуба в Шампионската лига. Момчетата на треньора Найден Найденов бяха разгромени като гости от силния полски тим на Ястрежебски Венгел (Ястрежебие-Здруй) с 0:3 (13:25, 16:25, 15:25) в мач от 2-ия кръг в Група "В", игран тази вечер пред над 2000 зрители в зала "Видовишково".
Марек с разгромна втора загуба в ШЛ - 0:3 от Ястрежебски Венгел
Така дупничани са на последното 4-то място във временното класиране без победа и спечелена точка до момента, докато поляците са лидери с 6 точки след 2 победи от 2 мача. В следващия 3-ти кръг Марек гостува на испанския КАЙ (Теруел), който утре гостува на вицешампиона на Русия - Локомотив (Новосибирск). Срещата е на 4 декември (четвъртък) от 21,15 часа българско време.
Първият гейм на срещата започна равностойно до 3:3, след което дупничани поведоха с 5:3 след блок-аут от втора линия на Георги Елчинов и силна контра на Ангел Велков. Домакините от Ястрежебски успяха да изравниха при 6:6 след атака на младия диагонал Матеуш Малиновски и контра блок-аут на Кжиштоф Гиерчински и дори дръпнаха с 8:6 след аут на Елчинов и технично отиграване на мрежата на Патрик Чарновски. Разликата постепенно нарасна до 12:8 след ас тип "чекмедже" на Чарновски и грешка при мрежата на Борислав Апостолов. Въпреки тайм-аута за Найден Найденов, последваха успешен блок на Гжегож Кошок и спорна атака в аут на Апостолов и 14:8. Второто техническо прекъсване пък дойде при 16:9 за полския тим след силна атака на звездата им Збигнев Бартман. Преднината на Ястрежебски стана 20:10 след контра блок-аут на Гиерчински, силен ас на Бартман и блокада на втория разпределител на тима Дмитро Филипов, който влезе като резерва. В крайна сметка момчетата на италианския треньор Роберто Пиаца без проблем взеха гейма с убедителното 25:13 след две отлични блокади на Малиновски и Чарновски.
В началото на втората част Ястрежебски бързо дръпна с 4:0 след два аса на разпределителя Михал Масни последвани от блокада и контра през центъра на Патрик Чарновски. Независимо от прекъсването за Найден Найденов, последваха нова атака на Чарновски, пореден ас на Масни, контра на Кжиштоф Гиерчински и аут на Георги Елчинов - 8:0. Двата тима продължиха равностойно до 14:6, след което Марек леко стопиха изоставането си до 14:9 след атака на Борислав Апостолов и ас на Ангел Велков. Втората техническа пауза пък дойде при 16:10 за поляците след блок-аут на Гиерчински. Постепенно Ястрежебски увеличи до 22:12 след две атаки на влезлия като резерва 19-годишен Конрад Формела. Полският тим спокойно затвори и втория гейм в своя полза при 25:16 и поведе с 2:0.
Третият гейм стартира малко по-добре за Марек, които поведоха с 3:1 след аут на Збигнев Бартман и ас на Георги Елчинов. Волейболистите на Ястрежебски веднага изравниха при 4:4 след блок-аут и силен ас на Бартман. Двата тима продължиха равностойно до първото техническо прекъсване, което дойде при минимална преднина за домакините - 8:7 след атака-пайп на Бартман. Постепенно разликата нарасна до 11:8 след контра на Матеуш Малиновски и ас на Патрик Чарновски. Преднината на поляците стана 13:9 след контра на Гжегож Кошок. Независимо от тайм-аута за Найден Найденов, последваха блокада на Бартман, ас на Малиновски и технично пускане на Кошок и 16:9. Играта продължи точка за точка до 20:13, след което домакините от Ястрежебски безпроблемно спечелиха гейма с 25:15 след блокада на Кошок и контра блок-аут на Малиновски, а с това и мача с 3:0.
Най-резултатен за дупничани стана Георги Елчинов със скромните 9 точки (1 ас и 33% ефективност в атака), а Борислав Апостолов добави още 7 точки (2 блока и 45% ефективност в атака).

За тима на Ястрежебски Матеуш Малиновски реализира 17 точки (1 блок, 2 аса и 52% ефективност в атака), а Збигнев Бартман се отчете с 12 точки (2 блока, 2 аса, 38% ефективност в атака и 27% перфектно посрещане) за победата.
ЯСТРЕЖЕБСКИ ВЕНГЕЛ (ЯСТРЕЖЕБИЕ-ЗДРУЙ) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:0 (25:13, 25:16, 25:15)
ЯСТРЕЖЕБСКИ ВЕНГЕЛ: Михал Масни 3, Матеуш Малиновски 17, Кжиштоф Гиерчински 6, Збигнев Бартман 12, Гжегож Кошок 9, Патрик Чарновски 8 - Дамян Войташек-либеро (Дмитро Филипов 1, Конрад Формела 2)
Старши-треньор: Роберто Пиаца
МАРЕК: Гьорги Гьоргиев 3, Георги Елчинов 9, Станислав Величков 5, Ангел Велков 4, Борислав Апостолов 7, Павел Душков 5 - Мартин Божилов-либеро (Мартин Иванов, Димитър Дулчев 1, Владимир Лобутов)
Старши-треньор: Найден Найденов.
СНИМКИ: CEV.LU

ГАЛЕРИЯ от мача ЯСТРЕЖЕБСКИ - МАРЕК 3:0 - ТУК!!!