Йоана Илиева след спечелената историческа квота за Париж

Слави Гоцев и Монца с драматична 5-а загуба

Волейболният национал Светослав Гоцев и неговият Веро Волей (Монца) допуснаха 5-а поредна загуба в италианската Суперлига. Слави Гоцев и съотборниците му отстъпиха драматично като гости на Експривия Нелдрито (Молфета) с 2:3 (23:25, 25:19, 18:25, 25:23, 12:15) в изтеглена среща от 6-ия кръг, играна късно снощи.

Така волейболистите на Монца спечелиха първата си точка от началото на сезона, но все още са без победа на предпоследното 12-то място във временното класиране. В следващия 7-ми кръг Слави Гоцев и компания са домакини на Калцедония (Верона). Мачът е следващата неделя (23 ноември) от 19,00 часа българско време.

Слави Гоцев
започна като титуляр, но бе сменен в средата на четвъртия гейм от Алберто Елия. Българският център завърши с 9 точки (1 блок, 1 ас и 58% ефективност в атака). Най-резултатни за тима на Монца станаха кубинецът с италиански паспорт Уилямс Диас (2 блока и 59% ефективност в атака) и Андреа Галиани (1 блок, 70% ефективност в атака и 50% перфектно посрещане) съответно с 21 и 17 точки, но и това не бе достатъчно за успеха. За тима на Молфета холандският диагонал Витце Коойстра заби 24 точки (2 блока и 54% ефективност в атака), а словенският национал Ален Шкет добави още 20 точки (2 блока, 46% ефективност в атака и 40% перфектно посрещане) за победата.

ЕКСПРИВИЯ НЕЛДРИТО (МОЛФЕТА) - ВЕРО ВОЛЕЙ (МОНЦА) 3:2 (25:23, 19:25, 25:18, 23:25, 15:12)
МОЛФЕТА: Давиде Канчеларо 13, Серхио Нода Бланко 12, Ален Шкет 20, Лука Спирито 3, Витце Коойстра 24, Елия Боси 10 - Роберто Ромити-либеро (Франческо Дел Векио, Александър Благойевич 1, Райдел Йерезуело)
Старши-треньор: Винченцо Ди Пинто
МОНЦА: СВЕТОСЛАВ ГОЦЕВ 9, Андреа Галиани 17, Уилямс Падура Диас 21, Никола Йовович 1, Алехандро Гонсалес 13, Якопо Бото 15 - Даниеле Де Пандис-либеро (Симоне Тиберти, Лоренцо Бонети, Чън Уан 2, Алберто Елия)
Старши-треньор: Оресте Вакондио.