Балкан разгроми Черно море Порт Варна в дербито на VI кръг

Отборът на Балкан (Ботевград) записа нова победа в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи при домакинството си на Черно море Порт Варна с 96:78 в двубой от VI кръг на родното първенство, като по този начин момчетата на Александър Тодоров сложиха край на лошата си серия срещу този съперник.

Вукота Павич изигра отличен двубой и приключи с „дабъл-дабъл” – 20 точки и 13 борби, Павел Маринов и Иван Лилов вкараха по 16 точки за успеха, а Педжа Стаменкович се отличи с 14 точки.

Станислав Славейков отбеляза 24 точки за гостите, а Лени Даниел завърши с 14 точки.

Мачът започна с грешки и под двата коша, а първите точки дойдоха след красива комбинация на гостите и кош на Славейков. Балкан изравни чрез Павел Маринов, но Божо Аврамов и Асен Великов бързо изстреляха "моряците" напред - 7:2. В средата на частта домакините стигнаха до пълен обрат - 12:11 след тройка на Лилов и две точки на Павич, като в оставащото време ботевградчани бяха безпогрешни в защита и нападение, а това доведе и до увеличаване на разликата в полза на Балкан - 22:13.

Гостите се разписаха първи в началото на втория период след кука на Андреевич, но след това, гостите допуснаха елементарни грешки в нападение, а под другия кош Павел Маринов наниза три тройки и един фал за 32:17. Пълната доминация на домакините им осигури и комфортна преднина от 20 точки малко преди края на полувремето, като в заключителните секунди преди почивката Черно море се опита да се вдигне, но варненци успяха да намалят пасива си само с три точки за 29:46.

Преднината на ботевградчани премина границата от 20 точки в самото начало на третата четвърт, след като домакините демонстрираха висока успеваемост в атака, а тройка на Лилов и страхотна забивка на Павич, доведоха резултата до 62:36.

Това напълно пречупи духа на гостите от Варна, които буквално спряха да играят, докато съперникът им започна да се забавлява на терена. Така до последния съдийски сигнал не последваха някакви сериозни изненади и победата остана за домакините от Ботевград – 96:78.