Празник в Горна Оряховица: Локо удари ЦСКА след голов трилър и впечатляващ обрат (видео)

ЦСКА загуби с 2:3 гостуването си на Локомотив (Горна Оряховица) в контрола, която се превърна в празник за местните хора. Лидерът в "А" група откри резултата с гол от дузпа на Серджиу Буш в началото на мача, а до края на първото полувреме Александър Горанов изравни. След почивката 18-годишният юноша на червените Радой Божилов изведе армейците отново напред, но домакините осъществиха пълен обрат с голове в последните 10 минути на Николай Иванов и Иван Пенев.

Макар и контрола, мачът, който се игра на изключително тежък терен, изобилстваше от здрави сблъсъци. За това говорят двата червени картона, първо на Апостолов, а след това и на Причиненко.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на Ивайло Димитров-Руския.

ЦСКА загуби с 2:3 гостуването си на Локомотив (Горна Оряховица)

Първата опасна ситуация бе пред вратата на домакините. Във втората минута Буш получи извеждащ пас и стреля, но Рашков спаси.

Локомотив (ГО) - ЦСКА

Четири минути по-късно ЦСКА откри резултата. Буш бе съборен в наказателното поле и червените получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана потърпевшият, който вкара със силен шут под напречната греда.

В 20-ата минута третите в класирането на "Б" група успяха да изравнят. Това стори Горанов, който реализира след центриране от фаул и удар с глава. Само 180 секунди по-късно домакините имаха шанс да осъществят пълен обрат, но техен футболисте не намери целта от границата на малкото наказателно поле.

Футболистите на Стойчо Младенов отговориха с два сериозни пропуска в 24-ата минута. Първо Фелипе стреля опасно, но Рашков изби в корнер. След неговото изпълнение стражът на горнооряховчани увисна, но топката дойде малко висока на намиращия се зад него Еденилсон Бергонси и халфът я изпрати над вратата.

В 35-ата минута добър пробив на Карачанаков отляво завърши с негов диагонален шут, който мина покрай лявата греда.

В последната минута на първото полувреме Апостолов изрита набралия скорост Тони Силва, за което получи втори жълт и респективно червен картон.

След почивката обаче Локо ГО излезе на терена с 11 човека след договорка между двамата треньори. В 53-ата минута и Причиненко напусна за два жълти картона, а двамата треньори Сашо Ангелов и Стойчо Младенов започнаха да пускат в игра резервните си състезатели.

В 59-ата минута Жуан Фелипе осъществи отличен самостоятелен пробив, нахлу отдясно в наказателното поле на домакините и центрира остро по земя към Радой Божилов. Юношата на армейците стреля без забавяне и заби топката в мрежата на Локо ГО  - 2:1 за ЦСКА.

Постепенно темпото на игра спадна и проверката вървеше към успех за ЦСКА, но не на това мнение бяха домакините. В 82-ата минута те осъществиха добра атака отляво, която завърши с центриране към Иванов, който прониза Стоян Колев след изстрел с глава. В 88-ата минута Иван Пенев вкара отблизо за крайното 3:2 за Локомотив.

ЛОКОМОТИВ (ГОРНА ОРЯХОВИЦА) - ЦСКА 3:2