Португалия пречупи Армения с исторически гол на Кристиано (видео)

Португалия се поздрави с минимална, но много важна победа с 1:0 като домакин срещу Армения в квалификационна Група "I" за европейското първенство през 2016 година във Франция. Попадението отбеляза суперзвездата на Реал Мадрид Кристиано Роналдо в 72-ата минута. CR7 можеше да се разпише и през първото полувреме, но вратарят на гостите Роман Березовски спаси първия му изстрел, а при добавката Роналдо не уцели вратата.

Арменците също имаха своите шансове за гол, докато резултатът бе 0:0, но в крайна сметка иберийците ликуваха след попадението на Кристиано в 72-ата минута. Носителят на "Златната топка" за 2008 и 2013 година изпрати топката в противниковата врата почти от голлинията след разбъркване и колеблива игра на арменската защита.

Голът е с историческа стойност, тъй като Роналдо вече е реализатор №1 в историята на европейските квалификации и финали, изпреварвайки датчанина Йон Дал Томасон и турчина Хакан Шукур. Кристиано е едноличен лидер в тази класация с 23 попадения.

Португалия заема второ място в класирането в групата с 6 точки. С точка повече е лидерът Дания, трети е тимът на Албания с 4 точки, а Сърбия и Армения са с по една. С мач повече от останалите четири тима в групата е отборът на Дания, който е изиграл 4 срещи дотук.