Луд мач в Разград, Лудогорец още не е шампион

5 от 5 за Монтана в Суперлигата, лидерите биха Арда с 3:0 в Кърджали

Мъжкият отбор по волейбол на Монтана (Монтана) продължи страхотното си представяне през настоящия сезон, като победи като гост винаги представящият се силно у дома Арда (Кърджали) с 3:0 (25:14, 25:21, 25:22) в мач от 5-ия кръг на Суперлигата, игран в местната зала "Арпезос", пред около 1000 зрители.

Така волейболистите на Монтана преминаха уверено препятствието в Кърджали, като продължават без грешка в първенството. Тимът, воден от Атанас Петров реализира пета поредна победа, като е водач във временното класиране с пълен актив от 15 точки.

Тимът на Арда пък отбеляза трето поражение до сега, като с две победи и 7 точки се намира на шесто  място в таблицата.

В първите два гейма имаше пълна доминация на гостите, които диктуваха играта изцяло и затвориха безпроблемно частите, повеждайки с 2:0. Едва в третата част домакините показаха, че могат да се борят, като настъпи възход.  Кърджалийци поведоха с 8:5 и продължиха да дават отпор до двадесета точка. Гостите от Монтана обаче показаха класата си, като не допуснаха изненади. В решителните минути те наложиха волята си и затвориха мача с чиста победа.

Реализатор за победата на Монтана стана Явор Генов с 16 точки. Минчо Минчев добави 15 точки за успеха.

За Арда Невен Нешев бе най-резултатен с 9 точки.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) - МОНТАНА 0:3 (14:25, 21:25, 22:25)
АРДА: Делчо Раев 7,  Спас Байрев 8, Невен Нешев 9, Кристиан Пенчев 7, Петър Бъчваров 7,  Васил Атанасов - Николай Колев-либеро (Тихомир Георгиев, Младен Кавалджиев , Симеон Топизиев 1)
Старши-треньор: Иван Халачев
МОНТАНА: Люборим Агонцев 1, Явор Генов 16, Денис Чавдаров 3, Иван Латунов 9, Минчо Минчев 15, Трифон Лапков 6 - Ивайло Лалов-либеро (Николай Къртев 3, Добромир Иванов-либеро, Златко Кьосев 1)
Старши-треньор: Атанас Петров.