Голове на Суарес и Кавани не стигнаха на Уругвай срещу Коста Рика

Уругвай отстъпи с дузпи в Монтевидео пред хита на Мондиал 2014 Коста Рика в приятелски мач. Гостите открита в 42-ата минута с попадение на Алваро Самборио. В началото  на втората част Луис Суарес изравни, но костариканците отново излязоха напред с попадение на Брайън Руис.

В 64-ата минута Хосе Мария Хименес възстанови равенството, а три минути по-късно Единсон Кавани отбеляза трети гол във вратата на Кейлор Навас. Домакините вече се виждаха победители, когато в добавеното време Самборио изравни.

При дузпите костариканците бяха по-точни и спечелиха със 7:6 и с общ резултат 10:9 постигнаха престижен успех. Решителната дузпа отбеляза Кристиан Гамбоа.