Анета Германова и Динамо (Букурещ) стартираха със загуба за Купата на CEV

Бившата волейболна националка Анета Германова и нейният румънски отбор Динамо Ромпрест (Букурещ) започна лошо във втория по сила европейски клубен турнир - за Купата на CEV. Германова и съотборничките й паднаха у дома от полския Таурон МКС (Даброва Горница) с 1:3 (19:25, 17:25, 25:22, 22:25) в първи мач от 1/16-финалите на турнира.

Опитната българка игра силно цял мач като титулярка и записа 14 точки (1 блок, 3 аса, 43% ефективност в атака, 61% позитивно и 44% перфектно посрещане). Най-резултатни за Динамо станаха влязлата като резерва Диана-Дора Карбунеану (2 блока, 3 аса и 52% ефективност в атака) и украинката Богдана Анисова (2 блока, 2 ас, 44% ефективност в атака, 56% позитивно и 44% перфектно посрещане) съответно с 16 и 15 точки, но и техните усилия не бяха достатъчни за победата. Най-полезни за гостите от Даброва Горница беларуската националка Катярина Закреуская (3 блока, 3 аса, 58% ефективност в атака, 59% позитивно и 53% перфектно посрещане) и американката Джина Манкузо (1 блок, 1 ас, 67% ефективност в атака, 50% позитивно и 30% перфектно посрещане) забиха съответно 24 и 22 точки за успеха.

Срещата-реванш на 26 ноември (сряда) от 19,00 часа българско време в Полша. За да продължи напред в турнира, волейболистките на Динамо трябва да победят с 3:0 или 3:1 гейма, след което да спечелят и т.нар. "златен" гейм. В противен случай ще продължат в третия по сила евротурнир "Чалъндж къп".