Цвети Заркова с 10 блока в мач за Купата на CEV, отборът й с драматична загуба

Румънският волейболен отбор Волей Алба (Блаж), където играе българската националка Цветелина Заркова, започна с много драматична загуба участието си във втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Заркова и компания допуснаха обрат и отстъпиха като гости на швейцарския Волей (Кьониц) с 2:3 (25:22, 25:15, 21:25, 23:25, 12:15) в първи мач от 1/16-финалите на турнира, игран в Берн.

Румънският тим с 2:0, но не успя да затвори срещата в три гейма, след което допусна и пълен обрат. Цвети Заркова изигра много силен мач и реализира 14 точки (31% ефективност в атака), от които впечатляващите 10 блока!!! Йоана Немтану (2 блока, 1 ас, 42% ефективност в атака и 40% перфектно посрещане) и чешкинята Мартина Утла (1 ас и 33% ефективност в атака) реализираха съответно 17 и 16 точки за тима от Блаж, но и това не бе достатъчно за успеха. За домакините от Кьониц германката Аника Шулц (1 ас, 1 блок и 34% ефективност в атака) и Сара Ван Рой (33% ефективност в атака и 32% перфектно посрещане) завършиха съответно с 19 и 18 точки за победата.

Срещата-реванш е на 26 ноември (сряда) от 19,15 часа българско време в Румъния. Волейболистките на Волей Алба трябва да гонят задължителна победа с 3:0 или 3:1 гейма, за да продължат напред на 1/8-финалите. При успех с 3:2 гейма пък, ще се играе т.нар. "златен" гейм.