Белгия не се затрудни с Исландия (видео)

Белгия победи Исландия с 3:1 в контрола, играна в Брюскел. Резервите Дивок Ориги и Ромелу Лукаку донесоха успеха на "червените дяволи" след почивката. Преди това Николас Ломбертс даде аванс на домакините, но Алфред Финбогасон изравни две минути по-късно.

Исландците бяха в серия от 5 мача без загуба, но срещу звездния състав на Белгия им беше много трудно. Защитникът на Зенит Ломбертс се разписа с глава в 11-ата минута след центриране на Аднан Янузай, но скоро след това точно Ломбертс сбърка и позволи на Финбогасон да изравни.

В 62-ата минута Ориги проби и с хубав удар прати топката във вратата на Ингвар Йонсон, а Лукаку сложи точка на спора след пас на Дрис Мертенс.

БЕЛГИЯ - ИСЛАНДИЯ 3:1 (1:1)
1:0 Ломбертс (11)
1:1 Финбогасон (13)
2:1 Ориги (62)
3:1 Лукаку (73)