Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Аржентина обърна резервите на Хърватия с победен гол на Меси (видео)

Аржентина победи Хърватия с 2:1 в приятелски двубой, игран на стадион "Болейн Граунд" в Лондон. Двата тима направиха интересен мач, в който хърватите поведоха още в началото, но след почивката "гаучосите" набързо обърнаха нещата в своя полза. Лионел Меси отбеляза победния гол за Аржентина от дузпа в 57-ата минута, а преди това Кристиан Ансалди изравни с първия си гол за националния отбор.

Хърватите, които са съперник на България в квалификациите за Евро 2016, излязоха с доста експериментален състав. Нямаше ги звездите Марио Манджукич, Лука Модрич и Иван Ракитич. Вместо тях селекционерът Нико Ковач заложи като титуляри на няколко футболисти от местното първенство.

За Аржентина в предни позиции действаха Меси, Анхел ди Мария и Серхио Агуеро, а в халфовата линия си партнираха Евер Банега, Енцо Перес и Хавиер Масчерано.

Мачът започна с изненадващ гол в полза на Хърватия. Отбеляза го бившият съотборник на Георги Иванов в Риека - Анас Шарбини. Той беше изведен от Матео Ковачич и без да се бави матира Серхио Ромеро.

"Гаучосите" веднага реагираха и обсадиха вратата на Ловре Калинич, който спаси удари на Меси и Агуеро.

Малко след началото на второто полувреме удар на Ансалди се отклони от Агуеро и това беше достатъчно, за да заблуди вече плонжиралия Калинич - 1:1. В 57-ата минута стражът на хърватите фаулира Агуеро и реферът Андре Маринър посочи бялата точка. Меси спокойно реализира дузпата и донесе победата на световните вицешампиони.

Звездата на аржентинците можеше да се разпише и още веднъж, но негов удар в 80-ата минута срещна гредата.

АРЖЕНТИНА - ХЪРВАТИЯ 2:1
0:1 Шарбини (11)
1:1 Ансалди (49)
2:1 Меси (57) д.