Мексико взе реванш от Холандия при завръщането на Вела (видео)

Мексико надви Холандия с 3:2 в много любопитна и изпъстрена с качествени отигравания контрола. По този начин "ацтеките" взеха частичен реванш за загубата си от същия съперник на осминафиналите на Мондиал 2014. Най-добрият футболист в мача, игран на "Амстердам Арина", беше нападателят на мексиканците Карлос Вела. Острието на Реал Сосиедад се завърна с гръм и трясък в националния отбор, като отбеляза два от головете за победата.

Вела откри резултата в 8-ата минута след хубав извеждащ пас и мощен шут, който не остави никакви шансове на вратаря на "лалетата" Тим Крул. Последваха пропуски на Ариен Робен, Мемфис Депай и Уелси Снайдер за домакините, а в самия край на полувремето удар на Клаас-Ян Хунтелаар като по чудо не попадна във вратата на мексиканците.

В 49-ата минута силен изстрел на Снайдер изненада Гийермо Очоа за 1:1, а веднага след това Хавиер Ернандес можеше отново да изведе гостите напред, но ударът му с глава мина над напречната греда.

Това, което не направи Чичарито, стори Карлос Вела. В 62-ата минута той беше изведен в наказателното поле от Хесус Мануел Корона и простреля Крул. Малко по-късно Хавиер Ернандес излезе очи в очи с вратаря на Холандия и го преодоля за 1:3.

В 74-ата минута Дейли Блинд върна едно попадение с топовен шут, а в края на мача Куинси Промес и Хунтелаар не успяха да донесат на "оранжевите" поне равенство, пропускайки стопроцентови положения.

ХОЛАНДИЯ - МЕКСИКО 2:3 (0:1)