Неймар и компания разгромиха Турция насред Истанбул (видео)

Бразилия продължаха със силното си представяне под ръководството на Карлос Дунга. След провала на Мондиал 2014 "селесао" записа нова победа в приятелски мач, този път срещу Турция. Водени от суперзвездата Неймар, бразилците разгромиха тима на Фатих Терим с 4:0. Срещата в Истанбул беше решена още до почивката, когато гостите водеха с 3:0. Два от головете за изразителния успех заби Неймар, а попадение на Вилиан и автогол на Семих Кая оформиха разгрома.

Атаката на петкратните световни шампиони поведоха Неймар и правещия фурор в Шампионската лига с екипа на Шахтьор (Донецк) Луиш Адриано. Турците се опитаха да са равностойни, но разликата в класите беше очевидна. В 20-ата минута Неймар откри резултата след перфектна асистенция на Фернандиньо, а малко по-късно Семих Кая се опита да изчисти едно центриране, но вместо това изненада неприятно вратаря Волкан Демирел и си вкара автогол.

При 0:2 домакините опитаха няколко далечни удара, които обаче не затрудниха Диего Алвеш, а в самия край на полувремето Неймар изведе Вилиан на добра позиция и халфът на Челси не сбърка, вкарвайки трети гол за Бразилия.

На почивката бяха извършени няколко смени, но домакините така и не успяха да сътворят нещо стойностно в офанзивен план. Вместо това, в 60-ата минута Вилиан върна жеста към Неймар и нападателят на Барселона оформи крайното 0:4 с точен удар отблизо.

ТУРЦИЯ - БРАЗИЛИЯ 0:4 (0:3)
0:1 Неймар (20)
0:2 Кая (24) авт.
0:3 Вилиан (44)
0:4 Неймар (60)