Турнир на талантите U14 - Зона Варна - Зона Велико Търново

Мъри сломи разколебания Раонич

Анди Мъри записа първа победа на финалния турнир на АТР в Лондон. След загубата от Кей Нишикори на старта, днес надеждата на домакините срази Милош Раонич с 6:3, 7:5 и запази шансовете си за класиране на полуфиналите. Такива все още има и Раонич, който е с две загуби до момента, но канадецът трябва да победи в два сета Нишикори в последния си мач и в същото време да се надява Роджър Федерер да надиграе Мъри също с 2:0.

Мъри стигна до успеха срещу Раонич сравнително лесно. Шотландецът беше по-стабилен в дъгите разигравания и извлече максимума от многото грешки на съперника си. В първия сет той реализира пробив за 4:2, след което не даде никакъв шанс на Раонич да върне интригата.

Канадецът продължи с разочароващото си представяне в началото на втората част, когато отново беше пробит, но Мъри бързо върна жеста и резултатът беше изравнен при 2:2. В следващите минути и двамата печелеха геймовете, в които сервираха, но при 5:5 Раонич рухна и предаде подаването си. Мъри нямаше проблем да сложи край на спора и да изтръгне аплодисментите на публиката.