Левски с нова тежка загуба в Адриатическата лига след слаба трета четвърт

Българският шампион Левски записа шеста загуба в Адриатическата лига и продължава да заема последното място във временното класиране на надпреварата, след като тази вечер възпитаниците на Константин Папазов оттъпиха при визитата си на КК Цедевита с 68:86.

Най-резултатен за „сините” беше Павлин Иванов с 23 точки, а Станимир Маринов и Христо Захариев, които отбелязаха съответно по 12 и 10 точки.

Лука Бабич вкара 17 точки за победителите, а Марио Делаш завърши с 11 точки.

Българският шампион определено стартира по-добре двубоя и след два красиви пробива на Станимир Маринов и тройка на Павлин Иванов, Левски дръпна със 7:2. Баскетболистите на Цедевита бързо се събудиха, като използваха и няколко пропуска на съперника в защита и а по-малко от минути обратът бе осъществен – 11:10, а до края на частта домакините контролираха събитията на терена и поведоха с 20:14.

Началото на втория период отново беше за „сините”, като с основна заслуга беше Станимир Маринов. Гардът бе неудържим и след нови две негови точки, както и добри изяви на Павел Иванов и Захариев, Левски изравни – 26:26. В тези минути българите демонстрираха отлична игра в защита и нападение, а добър пробив на Павлин Иванов, завършил с кош и фал, изведе родните шампиони с пет точки напред – 33:28. 1:38 минути преди края на първото полувреме Левски получи тежък удар, след като Христо Захариев падна лошо при борба в защита и бе изваден от игра. Липсата на лидера на „сините” определено се усети и до края на частта домакините се възполваха и отново поеха водачеството – 37:36 кош със сирената на Рамляк,

Цедевита вкара първите точки през второто полувреме, чрез Укич, но отговорът на българите не закъсня – две тройки на Павлин Иванов и Алекс Симеонов, както и пореден хубав пробив на Маринов за 44:41 в полза на гостите. Вместо да се възползват от импулса в играта си, възпитаниците на Константин Папазов допуснаха три елементарни грешки, а под другия кош Бабич и Укич бяха в основата на убийствена серия от 23:0, с която Цедевита се откъсна напред 64:44 и уби интригата в мача.

Домакините рязко свалиха темпото в началото на заключителния период, а това даде възможност на Левски да направи серия от 8:2, с която да скъси леко изоставането си – 52:66, но след това Цедевита продължи наказателната си акция от тройката и до последния съдийски сигнал домакините спокойно поддържаха комфортния си аванс и се подравиха с крайния успех – 86:68.

КК Цедевита – Левски 86:68 (20:14; 17:22; 27:8; 22:24)

КК Цедевита: Мазалин 4, Зубчич 7, Рамляк 5, Пилепич 2, Бабич 17, А.Делас 7, Жганец 2, Билан 8, М.Делас 11, Гордич 9, Укич 9, Арапович 5

Левски: Карамфилов, Ангелов, Симеонов 6, Павлин Иванов 23, Павел Иванов 7, Пупович 5, Върбанов 5, Маринов 12, Захариев 10, Димитров, Гюровски, Гайдаджиев