100 години ски спорт в България

Интер продължава да страда (видео)

Италианският гранд Интер за пореден път от началото на сезона разочарова привържениците си с неубедителен резултат. Този път "нерадзурите" от Милано завършиха 2:2 на своя стадион "Джузепе Меаца" с тима на Верона. Гол в предпоследната минута на резервата Нико Лопес попари Интер и въпреки героичните усилия на словенския вратар на "черно-сините" Самир Ханданович, футболистите на Валтер Мадзари не успяха да изтръгнат победата. Интер остана с човек по-малко на игрището още в 51-ата минута, когато бе изгонен чилийският халф Гари Медел, а това доведе и до дузпа за Верона, но Ханданович спаси 11-метровия наказателен удар, чийто изпълнител бе Лука Тони. Именно 37-годишният Тони откри резултата в мача с гол още в 10-ата минута, но в 18-ата аржентинският нападател Мауро Икарди изравни. В 48-ата минута пак Икарди се разписа за 2:1, но след това всичко се обърка за хората на Мадзари.

Първата много сериозна опасност за една от двете врати бе сътворена от Верона. В 6-ата минута ветеранът Лука Тони се озова очи в очи с вратаря Самир Ханданович, но бе застигнат от бранителите на домакините и не успя да нанесе голов удар.

В 10-ата минута тимът на Андреа Мандорлини отново застраши вратата на Интер и опасността се превърна в гол. След центриране отдясно, Лазарос Христодулопулос подаде с глава на Тони и той от воле опъна мрежата зад Ханданович - 0:1.

Радостта на гостите обаче не продължи твърде дълго. В 18-ата минута след центриране отдясно, аржентинският нападател Родриго Паласио свали топката с глава за Икарди и младият стрелец с удар от въздуха не остави шансове на Рафаел - 1:1.

Две минути след изравнителното попадение Интер можеше и да излезе напред в резултата, но след страхотен шут с левия крак на халфа Здравко Кузманович, топката се отби от гредата. В 24-ата минута "нерадзурите" отново уцелиха същия този ляв страничен стълб на вратата на Верона. Това стана след центриране почти от аутлинията на Паласио, като вратарят Рафаел бе покрил близкия ъгъл и вероятно щеше да направи спасяване, ако се бе наложило. Само минута по-късно на бразилския страж на гостите този път му се наложи да прави решително спасяване - Рафаел реагира блестящо след удар с глава на Неманя Видич и не позволи опитния сръбски защитник да даде аванс на Интер в резултата. Две минути преди края на първата част пък Верона не бе далеч от това да изненада съперника си. След коварно центриране от фаул, Ханданович показа отличен рефлекс и не позволи на топката да влети във вратата му.

В началото на второто полувреме съвсем малко не достигна на Паласио да засече хубаво центриране от фаул. 48-ата минута обаче Паласио бе с голяма заслуга за втория гол на Интер в мача. Опитният аржентинец получи топката в наказателното поле и с прекрасен пас намери връхлитащия Икарди, който почти от голлинията на празна врата просто подложи крак и изпревари бранител на Верона за 2:1.

И точно когато изглеждаше, че играчите на Валтер Мадзари ще установят контрол върху мача, нещата се объркаха. В 51-ата минута Интер остана с 10 души на терена, тъй като Гари Медел игра с ръка в наказателното поле на "нерадзурите" и получи втори жълт, съответно червен картон. Гостите имаха златен шанс да изравнят резултата от дузпа, но Ханданович спаси удара от бялата точка на Тони.

Минута след дузпата Ханданович пак имаше важна намеса, този път след удар с глава на играч на Верона след центриране от фаул. Получили числено предимство и изоставащи в резултата, гостите се настаниха в половината на "нерадзурите" и в 60-ата минута молдовският халф Артур Йоница стреля над вратата от много удобна позиция около точката за дузпата след подаване отляво - Верона пропусна чудесна възможност за 2:2.

В 66-ата минута и Ханданович бе безпомощен, но пък късметът обърна гръб на веронци, след като Лазарос Христодулопулос уцели напречната греда, а а топката тупна на голлинията и не пожела да влезе във вратата на миланци.

В 83-ата минута Видич можеше да реши всичко, но ударът му с глава не бе достатъчно точен. В заключителните минути пък Верона бе близо до изпавняването на резултата. Първо Лазарос стреля силно, но неточно отдалеч, а след това сантиметри не достигнаха на Тони да порази вратата на Ханданович за втори път в двубоя.

Все пак, непримиримостта на гостите бе възнаградена в 89-ата минута, когато две от резервите - ветеранът Хавиер Савиола и младокът Нико Лопес, "матираха" отбраната на домакините. Савиола получи топката в наказателното поле на Интер и хитро върна с пета към Лопес, който стреля отблизо под плонжа на Ханданович и Верона стигна до заветното 2:2.

Драмата на "Меаца" обаче не бе приключила напълно, тъй като в добавеното време бразилският ляв-халф бек Додо имаше прекрасен шанс да се превърне в герой за Интер, но не успя да стреря добре с глава след центриране от фаул.

След поредните загубени точки Интер заема 9-а позиция в класирането на Серия "А". "Нерадзурите" са с 16 точки, докато днешният им противник Верона е 10-и с 14. Веронци обаче вече пет мача нямат победа, а тази вечер записаха трето поредно равенство в италианския шампионат. Водач в подреждането е Ювентус с 28 точки, следван от Рома с 25 и Наполи с 21.