ПСЖ сломи лидера при завръщането на Ибрахимович (видео)

Шампионът Пари Сен Жермен победи с 2:0 лидера Олимпик (Марсилия) в супердербито на Франция от 13-ия кръг на Лига 1 и се приближи само на точка от върха.

И двата гола паднаха в края на всяко от полувремената. Автор на първото попадение стана Лукас Моура в 38-ата минута, а пет минути преди края на двубоя уругваецът Единсон Кавани с глава оформи крайния резултат.

Иначе марсилци започнаха доста смело мача и в първите 20 минути доминираха по всички точки на терена. Единственото им реално голово положение обаче беше удар на Андре-Пиер Жиняк с глава в 5-ата минута в греда. Според статистиката само през първото полувреме гостите са отправили 10 удара към вратата, докато домакините са отвърнали с 8.

Голямата новина обаче беше завръщането на шведската мегазвезда Златан Ибрахимович в състава на столичани. Нападателят започна от скамейката, след като пропусна последните месец и половина поради контузия.

В 65-ата минута Ибра влезе на терена на мястото на Лавеци, като публиката на "Парк де Пренс" се изправи на крака, за да аплодира своя любимец, който обаче показа, че е далеч от формата си отпреди контузията.

Гостите от Марсилия завършиха с човек по-малко, след като в 76-ата минута Жилбер Имбула получи малко пресилено директен червен картон за нарушение срещу Кабай при опит да си върне притежанието на топката.

Така дистанцията между двата тима на върха се стопи само на 1 точка в полза на Олимпик (Марсилия), който има 28 точки. Трети е Лион с 26.