Монако се спаси от загуба в Сент Етиен

Отборите на Сент Етиен и Монако завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от 13-ия кръг на Лига 1. Монегаските откриха в средата на първата част с попадение на Ласина Траоре, но домакините изравниха в 58-ата с гол на Рики ван Волфсвинкел. Димитър Бербатов все още се възстановява от контузия и не бе в групата на Монако.

Резултатът бе открит в 17-ата минута, когато удар на Жереми Тулалан се отклони в Траоре и топката заблуди вратаря на Сент Етиен Стефан Руфие. Гол на Ромен Амума бе отменен заради спорна засада в края на полувремето, но в средата на втората част домакините стигнаха до изравняване. Амума отново бе изпуснат от защитата на съперника и последва пас към Волфсвинкел на празна врата, който нямаше как да не направи 1:1. Скоро Монако остана с човек по-малко, тъй като Тиемуе Бакайоко получи втори жълт картон и трябваше да напусне преждевременно мача. Така или иначе до ново попадение не се стигна и резултатът остана непроменен.

След поделените точки Сент Етиен заема шесто място в класирането с актив от 22 точки. Монако е с три по-малко на седмо.