Юве обезкости Парма, Тевес с гол "ала Марадона" (видео)

Шампионът на Италия Ювентус се показа в цялата си класа, разбивайки със 7:0 Парма. По два гола за "зебрите" реализираха Фернандо Йоренте, Карлос Тевес и Алваро Мората, а един добави Стефан Лихтщайнер. Бисерът на мача бе сътворен от Тевес в 50-ата минута, когато аржентинецът подхвана една топка в центъра и след като подмина няколко бранители на гостите, прати кълбото в мрежата. Голът може да се смята за подобие на този на Диего Марадона срещу Англия от 1986 г. или поне на този на Роналдо срещу Компостела от 1996 г. Успехът на "бианконерите" пък дойде на 40-годишния юбилей на клубното светило Алесандро Дел Пиеро.

Любопитно е, че "дуковете" бяха облечени в зелени фланелки днес, а Юве игра в резервния си екип в синьо. Йоренте откри головата сметка в мача в 23-ата минута и купонът на стадиона в Торино потече. Шест минути след това Лихтщайнер с чудесен шут опъна мрежата за втори път. Веднага дойде отговорът на Цар лъв, който направи 3:0, засичайки пас на Клаудио Маркизио.

След почивката Тевес вкара своя шедьовър, а малко след това направи 5:0. Последваха две попадения на струващия 20 милиона евро Мората. В 82-ата минута Федерико Матиело се появи в игра. Юношата на Старата госпожа записа първи минути за първия отбор, влизайки в мястото на Маркиза. Статистиката показва, че за първи в историята на Серия "А" в един мач падат четири "испански" гола. С победата днес Юве продължава да гледа уверено към следващата си титла, докато Парма се върна на изходна позиция след изненадващата победа в предния кръг над Интер.