Ели Василева с 12 точки срещу съперника на Левски

Отборът на Елица Василева - Вакъфбанк (Истанбул), записа трета победа в турското първенство, след като в мач от четвърти кръг се наложи с 3:0 (28:26, 25:12, 25:20) над съперника на Левски (София) за Купата на претендентите - Илбанк (Анкара).

Българската волейболистка бе в титулярния състав на домакините и записа 12 точки (1 ас, 1 блокада, 43 % в нападение), а с една повече се отличи бразилската звезда на тима Шейла Кастро (3 блокади, 53 % в атака). За гостите от Анкара 13 точки направи американката Рейгън Худ (45 % в нападение).

В друг мач от кръга Нилюфер (Бурса) с Христина Русева падна при гостуването си на Саръйер (Истанбул) след 0:3 (22:25, 14:25, 19:25). Българската централна нападателка бе в състава на тима си и направи 5 точки (2 блокади, 27 % в атака). 14 добави кубинската й съотборничка Ерера Алварес (1 ас, 1 блокада, 44 % в нападение). Най-резултатна бе Мелис Дюрюл, която заби 18 за домакините (2 аса, 1 блокада, 45 % в нападение).

Четвърта поредна победа записа лидерът в класирането - воденият от Марчело Абонданца тим на Фенербахче (Истанбул). Грандът не срещна проблеми при визитата си на Бурса ББ (Бурса) и спечели с 3:0 (26:24, 25:10, 25:14) за 81 минути.

Във временното класиране води Фенербахче с пълен актив от 12 точки, на две пред Вакъфбанк. Нилюфер е на осма позиция с 4.

В следващия кръг на 15 ноември Нилюфер приема Илбанк от 17:00 ч, Вакъфбанк е гост на Йешилюрт (Истанбул) на 16 ноември от 17:00 ч, а Фенербахче приема Еджзаджъбашъ ВитрА (Истанбул) на 16 ноември от 18:00 ч.