Севиля се провали в 105-минутен мач (видео)

Отборът на Севиля завърши 1:1 у дома срещу Леванте в обеден мач от 11-ия кръг на Ла Лига. Виктор Перес - Витоло откри в 31-ата минута, но Виктор Касадесус изравни в 80-ата. Любопитното е, че съдията Веласко Карбайо даде шест минути добавено време за първото полувреме и цели осем (плюс още една) за второто без да има червени картони, контузии или временно спиране на мача. Основната причина за удължаването беше повишеното напрежение между футболистите и дългите забавяния при спряна игра. Загубените точки отдалечиха тима на Унай Емери на четири точки от Реал Мадрид и на две от Барселона.

Гостите от "Сиутат де Валенсия" имаха първия шанс в третата минута. Никос Карабелас центрира, Алехандро Арибас не се намеси, а след удара на Виктор Касадесус Даниел Карисо беше застанал пред голлинията и отби. В 16-ата Мохамед Сисоко стреля фалцово покрай гредата. В 20-ата Беноа Тремулинас центрира от корнер, след което Арибас нанесе точен удар, но Диего Мариньо показа страхотен рефлекс.

В 31-ата минута домакините поведоха в резултата. Жерард Деулофеу центрира отдясно, а Виктор Перес - Витоло отбеляза на втората греда - 1:0. Преотстъпеният от Барселона каталунец игра доста силно през първата част и си спечели възгласи от публиката. В петата добавена минута на полувремето "синьо-червените" имаха шанс да изравнят след прекрасно центриране на Рубен Гарсия, но Карисо отново се намеси решаващо срещу Виктор Касадесус.

В началото на втората част андалуският тим имаше две много добри положения в 47-ата и 48-ата минути. В 51-ата Деулофеу получи пас от Денис Суарес и стреля покрай вратата. В 57-ата Карлос Бака пропусна много добро положение след пас на Денис Суарес.

В 80-ата Андреас Иваншитц центрира от корнер, Бето излезе и изпусна топката, тя остана в краката на Касадесус и той я прати в мрежата за 1:1. Домакините пропиляха златен шанс за победен гол в 88-ата минута. Витоло подаде към Бака, а той към резервата Кевин Гамейро, след което френският стрелец се провали пред гола. До края "гранотас" съумяха да удържат точката.