Монтана остава без загуба след чисто 3:0 над ЦСКА

Мъжкият волейболен отбор на Монтана продължава без грешка успешното си представяне през този сезон в Суперлигата на България. В мач от 4-ия кръг на шампионата волейболистите на Атанас Петров биха чисто ЦСКА с 3:0 (25:21, 25:15, 25:21) пред около 200 зрители в местната зала "Огоста".

Така те записаха 4-та поредна победа, като само с един загубен гейм и пълен актив от 12 точки оглавяват еднолично временното класиране. Тимът на ЦСКА пък допусна втора загуба, като с една победа, един отложен мач и 3 точки заемат 7-мо място в таблицата.

Волейболистите на Монтана за пореден пък показаха, че играят много силно вкъщи, като не позволиха на армейците да им противодействат. Единствено в третата част имаше борба, като "червените" поведоха с 14:11. Това, обаче, продължи само до второто техническо прекъсване, след което домакините отново надделяха и затвориха мача след 25:21.

Най-полезен за Монтана стана Минчо Минчев с 15 точки, а Златко Кьосев добави 12 точки за победата. За ЦСКА опитният капитан Ивайло Стефанов завърши с 10 точки.

МОНТАНА – ЦСКА 3:0 (25:21, 25:15, 25:21)
МОНТАНА: Явор Генов 9, Денис Чавдаров 2, Иван Латунов 7, Любомил Агонцев 2, Минчо Минчев 15, Златко Кьосев 10 - Ивайло Лаков-либеро (Николай Картев, Цанко Цанков, Георги Георгиев, Трифон Лапков 2, Добромир Иванов-либеро)
Старши-треньор: Атанас Петров
ЦСКА: Христо Цветанов 4, Пламен Шекерджиев 5, Георги Сеганов 6, Ивайло Стефанов 10, Красимир Георгиев 4, Радослав Парапунов 2 - Мартин Иванов-либеро (Милен Илиев 3, Владимир Станков)
Старши-треньор: Александър Попов.