Черно море записа трета победа в първенството

Черно море порт Варна записа трета победа за сезона в Националната баскетболна лига за мъже. Пред собствена публика варненският тим победи Ямбол с 91:78 точки в петия кръг. Двата отбора изиграха интересна първа част, която бе равностойна в началото, но след това домакините бяха по-добрият отбор. Гостите поведоха в началото с 4:0, но домакините веднага изравниха, а с тройна на Станислав Славейков поведоха в резултата при 7:4.

В средата на първата част домакините успяха да поведат с 5 точки при 14:9. Играчите на Черно море порт Варна показаха много добра игра в защита и започнаха да трупат преднина, която в края на първата четвърт бе 11 точки - 28:17.

В началото на втората част в играта на двата отбора имаше много брак и те допускаха много грешки в нападение. Гостите успяха да спечелят втората четвърт с 18:15 и намалиха изоставането си на почивката до 8 точки - 35:43. За домакините през първите две части най-полезен бе Лени Даниел 12 точки и 4 борби, докато за гостите най-резултатен бе Тейлър Лейзър с 10 точки.

След почивката играта отново бе равностойна и интересна. Домакините си позволиха дори и няколко атрактивни изпълнения за радост на публиката си. Играчите на Черно море порт Варна успяваха да поддържат преднина от около 10 точки. След близо 4 минути игра през третата част за 5 лични нарушения игра напусна Карън Джонсън от Ямбол.

Домакините успяваха да поддържат преднина и преди последната четвърт водеха с 14 точки - 71:57. Гостите започнаха много добре последната четвърт и реализираха на бързо 5 срещу 0 точки. Домакините обаче бързо успяха да възстановят преднината си. Малко повече от 5 минути преди края на мача с тройка на Александър Йевджич преднината на домакините стана 18 точки при 83:65. Домакините допуснаха авансът им да бъде намален, но заслужено спечелиха мача с 91:78.

ЧЕРНО МОРЕ ПОРТ ВАРНА - ЯМБОЛ 91:78 (28:17, 15:18, 28:22,
20:21)

ЧЕРНО МОРЕ ПОРТ ВАРНА: Асен Великов 11, Божидар Аврамов 19, Станислав Славейков 5, Александър Йевджич 12, Лени Даниъл 19 (Станислав Цонков 9, Николай Стоянов 2, Александър Андреевич, Денислав Вутев 10, Александър Влахович 4)

ЯМБОЛ: Тайлър Лейзър 28, Станислав Говедаров 9, Стойо Чолаков 6, Стоян Петков 13, Карън Джонсън 12 (Костадин Маршавелски 8, Милен Костов 2, Иван Тенев, Андрей Иванов)