Кьолн излъга Хофенхайм в трилър със седем гола (видео)

Отборите на Хофенхайм и Кьолн сътвориха истински голов спектакъл в мача помежду си от 11-ия кръг на германската Бундеслига. Цели 6 попадения в двете врати видяха зрителите на двубоя само през първата част, а след почивката "козлите" от Кьолн се пребориха за трите точки. Гостите спечелиха с 4:3 и са 10-и в подреждането с 15 точки. Хофе пък е пети със 17, а лидер е Байерн (Мюнхен) с 27 точки, пред Волфсбург и Борусия (Мьонхенгладбах), които са с по 20 точки, като имат и мач по-малко от баварците.

Головото шоу днес започна още във втората минута, когато Адам Салай изведе Хофе напред в резулата. В петата минута Павел Олковски изравни за Кьолн, а Матиас Леман бе точен за 1:2 в 12-ата минута. В 39-ата Антони Уджа вкара още един гол за "козлите" и резултатът стана 1:3. Още преди почивката обаче домакините успяха да изравнят, като това се случи след две попадения на Роберто Фирмино (39, 45). Последната дума в срещата обаче имаше Кьолн. В 83-ата минута Олковски с второто си попадение в двубоя донесе победата на гостите и сложи край на головата фиеста.