Нови страдания за Барса, Суарес донесе обрата (видео+галерия)

Отборът на Барселона успя да обърне до 2:1 Алмерия като гост в среща от 11-ия кръг на Примера, играна пред 12 606 зрители на "Нуево Медитеранео". Тимът на Франсиско Родригес водеше с гол на Тиеви Бифума до 72-ата минута. Тогава Неймар изравни, а в 82-ата се разписа и Жорди Алба. Луис Суарес беше ключова фигура с две асистенции. Каталунците играха доста слабо и вървяха към трета поредна загуба в Ла Лига, но намериха сили за обрат.

Луис Енрике реши да се лиши от услугите на Даниел Алвеш, Жерард Пике, Чави Ернандес, Луис Суарес и Неймар, въпреки че следващият мач на каталунците беше едва след две седмици. На тяхно място сред титулярите влязоха Адриано Корея, Марк Бартра, Рафиня Алкантара, Мунир Ел Хадади и Педро Родригес.

Алмерия - Барса - 1:2 Домакините привидно започнаха срещата доста прибрано, но бързо показаха, че ще играят и в двете фази на играта. "Блаугранас" не установяваха нужния контрол върху топката и допускаха да бъдат атакувани. Изнасянето им при андалуска преса пък беше под всякаква критика.

В деветата минута "лос кулес" стигнаха до първо опасно положение. Клаудио Браво улови топката при корнер и подхвана опасна контра, при която Мунир центрира към Меси, но аржентинецът предпочете да играе сам и не намери пространство за топката. При добавката младият нападател с африкански корени стреля в близкия ъгъл, който беше покрит от Рубен Мартинес.

Алмерия - Барса - 1:2 В 16-ата Барса традиционно показа слаба тактическа подготовка при статично положение. Анхел Трухийо беше оставен сам пред малкото наказателно поле, но не можа да отклони топката. В тези минути напрежението беше предимно пред Браво, а не пред стража на "червено-белите". В 21-ата минута Ел Хадади беше изведен в наказателното поле, но не овладя добре и загуби. Минута по-късно Тиеви Бифума отправи точен изстрел, който не затрудни чилийския страж.

В 28-ата гостите от "Камп Ноу" се доближиха максимално до гола, но той така и не стана факт. Ел Хадади центрира към непокрития Иван Ракитич, хърватинът стреля с глава, но Рубен изби с хубав плонж. След това Меси отправи удар с глава, но топката се отклони от напречната греда. В 37-ата Меси реши да финтира трима и логично загуби, след което тръгна голова контраатака за южняците. Тиеви получи извеждащ пас от Фернандо Сориано, надбяга с лекота Марк Бартра и Масчерано, след което матира Браво с хубав нисък удар до гредата -  1:0. До края на полувремето барселонци не създадоха голово положение и грешаха безобразно много при подаванията.

Алмерия - Барса - 1:2 На почивката Луис Енрике пусна Суарес и Неймар в опит да поправи грешката си със стартовия състав. Очакванията за вихрени атаки към вратата на "рохибланкос" изобщо не се оправдаха. Каталунският тим не знаеше какво да прави с топката. Тя стигаше най-често до Неймар, който беше затварян на тъча и грешеше. Опасност пред вратата на Рубен Мартинес се откри едва в 61-ата минута, когато Адриано Корея беше изведен отдясно, но не сполучи с подаването.

Алмерия - Барса - 1:2 След корнера Суарес отправи прекрасен ножичен удар на втората греда, но нямаше късмет, след като топката се отби в напречната греда. В 66-ата Барса направи и трета смяна - Чави Ернандес влезе вместо Серхио Бускетс. Любопитното е, че Жерард Пике излезе да разгрява сякаш за наказание. В 70-ата топката стигна до Неймар, който реши да стреля от малък ъгъл и разочарова.

В 72-ата гостите съумяха да стигнат до изравняване. Суарес се обърна прекрасно в наказателното поле и достави голова топка за Неймар, който насочи технично с пета, а Чимо Наваро не можа да избие от голлинията. В 76-ата уругвайското острие отново беше в основата на опасна атака, но неговият диагонален изстрел мина на 30-ина сантиметра от гредата.

Алмерия - Барса - 1:2 В 79-ата Суарес се пребори в наказателното поле, вдигна топката и Меси стреля с глава от дузпата, но пак малко не му достигна, след като топката рикошира в горната греда. В 82-ата Барселона стигна до пълен обрат след нова асистенция на Суарес. Скъпата покупка от Ливърпул сервира кълбото към връхлитащия в малкото наказателно поле Алба и каталунският бек засече в мрежата - 1:2. До края не допуснаха нова изненада и взеха ценни три точки. В 93-ата Меси можеше да отбележи своя гол номер 251 в Ла Лига, но не беше прецизен при завършващия удар, след като му се откри отличен коридор.

Алмерия - Барса - 1:2 Барса временно се качи на върха в таблицата преди мача на Реал Мадрид. С играта си "блаугранас" обаче разочароваха и поставиха доста въпросителни за това дали се върви в правилната посока. Меси отново не можа да се разпише и остава поне още две седмици ще е зад рекордьора по голове в Примера Телмо Сара.