Байерн посече поредния кандидат за слава (видео + галерия)

С три гола на Томас Мюлер и един на Джердан Шакири Байерн (Мюнхен) разгроми Айнтрахт (Франкфурт) с 4:0 като гост в среща от 11-ия кръг на Бундеслигата. Така шампионите взеха скалпа на поредния тим, който се беше заканил да спре колоса по пътя към защитата на титлата.

Баварците вече имат 7 точки преднина на върха пред Волфсбург и Борусия (Мьонхенгладбах), чийто мачове от кръга са в неделя. За "червено-черните" пък това е четвърто поредно поражение и зоната на изпадащите е притеснително близо.

Днес наставникът на гостите Джосеп Гуардиола избра схема 4-2-3-1 с Франк Рибери и Марио Гьотце по крилата, докато Ариен Робен започна на пейката. Байерн можеше да вкара още в 20-ата секунда, след като Мюлер излезе сам срещу вратаря, но реши да търси подаване към Роберт Левандовски и сгреши.

Изненадващо обаче това "взривно" начало не продължи и първенецът изпитваше проблеми в организирането на атаки в началната фаза на двубоя. Препълненият до краен предел "Комерцбанк Арена" допълнително мобилизираше футболистите на Томас Шааф, които се хвърлиха здраво в единоборствата и с на моменти твърда игра не позволяваха на съперника да владее често топката.

Айнтрахт (Франкфурт) - Байерн (Мюнхен) 0:4

Някак си от нищото обаче в 22-ата минута Рибери се измъкна отляво и веднага намери Мюлер, който вкара за 1:0. Четири минути след попадението баварците реализира още веднъж, но този път беше маркирана много спорна засада.

Постепенно нещата си дойдоха на мястото и Байерн овладя топката, а за домакините остана да гледат безучастно и да се надяват на някакви грешки. Такива все пак имаше. Айнтрахт можеше да изравни в 40-ата минута чрез Макото Хасебе, но Данте и Мануел Нойер блокираха удара му. Секунди след това вратарят отрази и изстрел на Александер Майер.

В 43-ата минута Левандовски демонстрира нетипична за себе си скованост при овладяването на топката и така пропусна да вкара за 2:0 от няколко метра.

След почивката играчите от Франкфурт видимо отпаднаха физически и бяха "хванати в крачка" при опитите да играят на изкуствена засада. Така се стигна до 64-ата минута, когато пак Рибери напредна и последва пас към Мюлер за 2:0.

Три минути по-късно Байерн окончателно реши сблъсъка след трето попадение на Мюлер, този път след асистенция на Гьотце.

След това Гуардиола набързо извади Левандовски, Лаам и Рибери, а влезлите на тяхно място Робен, Себастиан Роде и Джердан Шакири изработиха четвъртия гол, записан на името на швейцареца. Веднъж и Гьотце пропусна, останал сам срещу Феликс Вийдвалд.

През следващата седмица предстои пауза в Бундеслигата заради квалификации и контроли на националните отбори. Битката в германския елит се подновява на 22 ноември, когато Пептим приема Хофенхайм, а Айнтрахт гостува в Мьонхенгладбах.