Занев и Амкар загубиха у дома от Мордовия (видео)

Отборът на Мордовия (Саранск) надви с 1:0 като гост Амкар (Перм) в мач от 13-ия кръг на руската Премиер Лига. Попадението реализира Виктор Васин в 53-ата минута. Той изпрати топката в противниковата врата с глава след центриране от ъглов удар и неубедителна намеса на стража Роман Герус.

За Амкар 90 минути записа българският ляв бек Петър Занев. Десният бек на пермчани Захари Сираков обаче остана през целия мач на пейката на резервите, а дясното крило Георги Пеев не бе в групата на Амкар за двубоя.

Амкар се намира на 12-о място в класирането с 11 точки. Мордовия пък заема 10-а позиция със 17 точки.