Левски разпиля Рилски в дебюта на Маринов (галерия)

Шампионът Левски надигра по категоричен начин Рилски спортист в дербито на кръга, печелейки с 87:72 в столичната зала "Универсиада". Официален дебют за тима направи Станимир Маринов, който получи картотека след дълга битка за правата си с предишния си отбор Балкан (Ботевград). Гостите бяха неузнаваеми и нямаше и помен от добрите игри, показани до момента.

Успехът бе трети пореден и общо четвърти за тима от началото на сезона, като възпитаниците на Тити Папазов имат и една загуба. Рилски от своя страна има две победи и две поражения.
Левски - Рилски спортист
Левски дръпна напред в резултата малко след средата на първата четвърт, когато направи серия от 13-0, за да поведе с 21:9 минута преди края на частта. Играчите на Рилски все пак успяха да завършат добре, прекъсвайки серията от близо четири минути без кош, за да се стигне до 21:12 след 10 минути.

“Сините” останаха начело и през цялата втора част, въпреки че на няколко пъти Рилецо съкращаваше разликата. Тя бе намалена до 37:34 след 16 минути игра, но все пак на почивката шампионите водеха с 47:40.
Разликата отново стана двуцифрена малко след подновяването на играта – 51:40, преди Рилецо да намали до 51:46. Левски обаче нанесе решаващ удар, завършвайки частта с 18-5 и увеличавайки преднината си до 69:51.

Левски запази водачеството и през заключителните 10 минути, като в един момент домакините поведоха с 20 точки - 79:59, а в крайна сметка спечелиха с 87:72.

Самоковци направиха 10 асистенции и двойно повече грешки - 20, докато Левски завърши с 25 завършващи подавания и 17 грешки. Шампионите също така спечелиха борбата под коша - 38 срещу 34 борби и завършиха с 13 отнети топки.
Милян Пупович бе най-резултатен за победителите със 17 точки, а Станимир Маринов дебютира с 13.

Върнън Тейлър вкара 22 за гостите, а Джулиън Норфлийт завърши с 15 точки.