Силен Владо Николов с 19 точки, Лион с трета загуба във Франция

Българските волейболисти Владимир Николов и Владислав Иванов и техният АСЮЛ Волей (Лион) допуснаха трета загуба във френската Лига А. Възпитаниците на Силвано Пранди отстъпиха като гости на силния тим на Араго (Сет) с 1:3 (19:25, 25:21, 22:25, 14:25) в изтеглен мач от 5-ия кръг, игран късно снощи.

Владо Николов игра цял мача за Лион и бе над всички от своя тим с 19 точки (2 блока, 2 аса и 33% ефективност в атака), а холандецът Туунте Ван Ланквет добави 16 точки (3 блока, 1 ас, 44% ефективност в атака, 73% позитивно и 60% перфектно посрещане), но и това не бе достатъчно за успеха. Либерото Владислав Иванов също игра стабилно цял мач и записа 82% позитивно и 44% перфектно посрещане. За тима на Сет хърватинът Иван Раич (40% ефективност в атака) и естонецът Кейт Пупарт (2 аса, 57% ефективност в атака, 81% позитивно и 48% перфектно посрещане) реализираха съответно 18 и 15 точки за победата. Българинът с френски паспорт в тима на Сет Даниел Петров влизаше за по малко като резерва и се отчете с 1 ас.

По този начин Николов, Иванов и съотборниците им са на 8-мо място във временното класиране с 6 точки след 2 победи и 3 загуби, но преди останалите срещи от кръга. В 6-ия кръг Лион е домакин на Кан. Мачът е следващата събота (15 ноември) от 21,00 часа българско време.

АРАГО (СЕТ) - АСЮЛ ВОЛЕЙ (ЛИОН) 3:1 (25:19, 21:25, 25:22, 25:14)
СЕТ: Тоафа Таканико 6, Иван Раич 18, Кейт Пупарт 15, Николас Мендес 10, Медерик Анри 14, Томас Кьолевайн 9 - Николас Росар-либеро (Готие Бонефой, Томи Сенгер 1, ДАНИЕЛ ПЕТРОВ 1)
Старши-треньор: Патрик Дуфлос
ЛИОН: Хавиер Гонсалес 2, ВЛАДИМИР НИКОЛОВ 19, Туунте Ван Ланквелт 16, Леонардо Миранда 7, Марк МакГивърн 8, Адам Симак 3 - ВЛАДИСЛАВ ИВАНОВ-либеро (Херард Осорио 1, Юго Капориондо 1, Куентин Жофроа 7, Мартен Жамбон)
Старши-треньор: Силвано Пранди.