Легия продължава без грешка и ще играе в Европа и напролет (видео)

Полският шампион Легия (Варшава) спечели четвърти пореден мач от Група "L" на Лига Европа и така с пълен актив от точки се класира за елиминационната фаза на турнира. Поляците обърнаха украинския Металист (Харков) до 2:1 и така се поздравиха с успеха.

Резултатът бе открит от гостите с атрактивна задна ножица на Васил Кобин в 22-ата минута, но скоро Марек Сагановски изравни с глава. Шест минути преди края на мача Онджей Дуда донесе победата на домакините, след като бе изведен сам срещу вратаря.

В другия мач от групата Локерен и Трабзонспор завършиха наравно 1:1. Белгийците откриха още в петата минута, когато Айанда Патоси вкара, но малко преди почивката Маджид Уорис изравни. През втората част до нов гол не се стигна и така двата тима поделиха точките.

По този начин лидер е Легия с 12 точки, а Трабзонспор втори със седем . Трети е Локерен с четири, докато Металист няма спечелена точка.

ЛОКЕРЕН - ТРАБЗОНСПОР 1:1
1:0 Патоси (5)
1:1 Уарис (45)

ЛЕГИЯ (ВАРШАВА) - МЕТАЛИСТ (ХАРКОВ) 2:1
0:1 Кобин (22)
1:1 Сагановски (29)