Динамо (К) бие с човек по-малко, Стяуа се спаси в последната минута (видео)

Динамо (Киев) показа характер срещу Олборг и победи датчаните с 2:0, макар че още при 0:0 остана с човек по-малко след червен каротн на Александър Драгович. По точи начин украинският гранд оглави класирането в група "J" на Лига Европа с 9 точки. Втората позиция се заема от Стяуа. Румънците стигнаха до драматично равенство 2:2 като гост на Рио Аве с гол на Лучиан Филип в третата минута на добавеното време.

Динамо имаше да си връща на Олборг за разгромната загуба с 0:3 в Дания преди две седмици. Домакините притиснаха съперника още в на§алото, но трудно създаваха голови положения.

През второто полувреме натискът на украинците стана още по-силен, но в 68-ата минута централният защитник Драгович беше изгонен за нарушение срещу Рисгаард. Това не смути футболистите на Серхий Ребров, които само две минути по-късно откриха резултата с попадение на Домагой Вида. Хърватският национал засече центриране на Андрий Ярмоленко от корнер и с глава заби топката във вратата на Олборг. Вторият гол падна в добавеното време и беше дело на резервата Олег Гусев.

В другия мач от групата Рио Аве взе първа точка, но може да съжалява, че не победи Стяуа. Два пъти португалците повеждаха и два пъти гостите от Букурещ успяваха да изравнят.

Резултата откри Диего Лопес в 35-ата минута след центриране от фаул и красив удар с глава, който не остави шансове на вратаря на Стяуа Гедриус Арлаускис. Гостите изравниха в 61-ата минута, когато Клаудиу Кесеру се разписа с акробатичен удар след центриране на Филип. Четвърт час преди края Пол Пап спъна футболист на Рио Аве в наказателното поле и Диего Лопес реализира дузпата за 2:1, но драмата тепърва предстоеше. В 92-ата минута Принс от домакините беше изгонен с втори жълт картон, а секунди по-късно Филип донесе ценната точка на Стяуа.

Равенството остави румънците на второ място в групата с актив от 7 точки,а третият Олборг има 6.

ДИНАМО (КИЕВ) - ОЛБОРГ 2:0