Фиорентина се класира за елиминациите на Лига Европа (видео)

Отборът на Фиорентина се класира за елиминационната фаза на Лига Европа, след като завърши наравно 1:1 при домакинството си на ПАОК в мач от Група "К" на надпреварата. Италианците имаха тотално превъзходство почти през целия мач, но не успя да се възползва максимално от възможностите си.

Така след множество пропуски на домакините изненадващо в 81-ата минута белгиецът Маартен Мартенс откри резултата. Две минути преди края на мача все пак капитанът Мануел Паскуал успя да изравни от фаул и така да прати тима си в следващата фаза.

В другия мач от групата френският Гинган победи с 2:0 Динамо (Минск) с голове на Клаудио Бовю и Кристоф Мандан. При резултата 1:0 гостите пропуснаха дузпа, след като неточен бе Стасевич.

Така Фиорентина има десет точки в класирането и няма как да бъде изместен от едно от първите две места в класирането. Втори е Гинган със седем, а трети ПАОК с четири. На дъното е тимът от Беларус с една.

ГИНГАМ - ДИНАМО (МИНСК) 2:0