Тотнъм и Бешикташ се доближиха до елиминациите след нови победи (видео)

Отборите на Тотнъм и Бешикташ се доближиха до това да си осигурят класиране към фазата на директните елиминации в турнира Лига Европа, след като постигнаха победи съответно като гост на Астерас Триполис и домакин на Партизан (Белград) с един и същ резултат - 2:1. Развоят и на двете срещи бе идентичен, като оглавилите след техния край класирането в групата тимове на Тотнъм и Бешихташ поведоха с два гола аванс, а в края на мача техните опоненти върнаха по едно попадение.

Тотнъм си осигури успеха при гостуването си в Гърция на Астерас Триполис в рамките на десетина минути в края на първото полувреме. Андрос Таунзенд откри резултата от дузпа в 36-ата минута, след като самият той бе съборен в наказателното поле. Точно преди края на първата част пък Хари Кейн удвои аванса на гостите с осмия си гол в последните осем мача на лондончани. След почивката гостите безпроблемно задържаха своя аванс, но все пак допуснаха гол в последната минута на срещата. Федерико Фасио направи дузпа, която Баралес реализира за крайното 1:2. Трябва да се отбележи, че това е първата загуба на Астерас Триполис като домакин в европейските клубни турнири изобщо, като до момента гърците нямаха поражение в седемте си домакинства, които са играли в Европа.

В другата среща от групата Бешикташ се разправи за втори път с Партизан, като в този случай турците спечелиха "само" с 2:1, след като преди две седмици размазаха своя опонент като гост в Белград. И двата гола за "орлите" реализира Демба Ба, който вкара от дузпа в 57-ата минута, а пет по-късно удвои аванса на своя тим. Маркович намали изоставането на Партизан в 78-ата минута, но това не помогна на сърбите, които имат само една точка в групата.

АСТЕРАС ТРИПОЛИС - ТОТНЪМ 1:2
0:1 - Таунзенд (36-д.)
0:2 - Кейн (45)
1:2 - Баралес (90-д.)