Balkan Grand Prix 6

Борусия (М) поведе в група "А", Цюрих и Виляреал си вкараха 5 гола за 10 минути (видео)

Тимът на Борусия (Мьонхенгладбах) постигна очаквана победа с 2:0 като гост на Аполон (Лимасол) и излезе начело в група "А" на Лига Европа. Рафаел и Патрик Херман отбелязаха попаденията за германците, които вече имат 8 точки след 4-ия кръг и изпревариха Виляреал. "Жълтата подводница" остана на втората позиция с актив от 7 точки, след като загуби с 2:3 гостуването си на Цюрих. Любопитното е, че всичките 5 попадения в мача паднаха само в разстояние на 10 минути преди почивката.

В Никозия Аполон удържа нулевото равенство до почивката, но малко след началото на второто полувреме хубав пробив на Торган Азар завърши с центриране към Рафаел и бразилецът изведе Борусия напред. Точка на спора постави Херман в 5-ата минута на добавеното време, възползвайки се от асистенция на Андре Хаан.

Далеч по-зрелищен беше мачът в Цюрих, където едноименният тим и Виляреал сътвориха истински голов спектакъл. Двата отбора си вкараха 5 гола между 19-ата и 29-ата минута - нещо, което рядко се вижда в съвременния футбол.

Томас Пина откри за Виляреал, но само две минути по-късно Марко Шьонбахлер центрира към Етунди и той възстанови равенството. В 23-ата минута Жерард Морено заби втори гол за испанците с атрактивно воле, но Цюрих отново реагира веднага и Оливер Буф вкара за 2:2 от фаул. Победата на швейцарците донесе Чихауи в 29-ата минута.

АПОЛОН (ЛИМАСОЛ) - БОРУСИЯ (МЬОНХЕНГЛАДБАХ) 0:2
0:1 Рафаел (56)
0:2 Херман (90)

ЦЮРИХ - ВИЛЯРЕАЛ 3:2