Селтик изпусна победата в Румъния, Залцбург отново разгроми Динамо З (видео)

Българският национал Александър Тонев не игра за Селтик при равенството на тима като гост на Астра в 4-ия кръг от груповата фаза на Лига Европа. Мачът в Румъния завърши 1:1 и по този начин "детелините" почти си гарантираха място на 1/16-финалите в турнира. Селтик е втори във временното класиране с 8 точки, а третият Динамо (Загреб) има едва 3. Лидер с 10 точки е Ред Бул (Залцбург), а Астра е на дъното с 1 точка.

Срещата в Гюргево се игра при постоянна мъгла, която затрудни и двата отбора. Гостите от Шотландия поведоха в 32-ата минута с попадение на Стефан Йохансен, а Вилиам Аморим изравни в 79-ата минута с много красив фалцов удар, направил безпомощен вратаря на Селтик Крейг Гордън.

В края на мача халфът на Астра Винсент Лабан получи червен картон за брутално нарушение срещу Чарли Мългрю.

В другия мач от групата Ред Бул (Залцбург) за втори път разгроми Динамо (Загреб). След победата с 4:2 в Австрия, днес футболистите на старши треньора Адолф Хутер се наложиха над хърватския шампион с 5:1 на "Максимир" и се класираха за следващата фаза. Над всички беше звездата на тима от Залцбург Джонатан Сориано, който реализира хеттрик.

Гостите бързо дадоха да се разбере, че ще търсят единствено победата, но направиха няколко пропуска, преди в 40-ата минута Сориано да открие резултата. В 59-ата минута Кевин Кампъл вкара втори гол за австрийския тим, но в ответната атака Енрикес върна интригата.

Това беше всичко, на което бяха способни хърватите. Сориано вкара за 1:3 в 64-ата минута, а до края Бруно и отново Сориано оформиха изразителния успех на Ред Бул (Залцбург).

АСТРА - СЕЛТИК 1:1
0:1 Йохансен (32)
1:1 Аморим (79)

ДИНАМО (ЗАГРЕБ) - РБ ЗАЛЦБУРГ 1:5
0:1 Сориано (40)
0:2 Кампъл (59)
1:2 Енрикес (60)
1:3 Сориано (64)